REGULAMIN PÓŁKOLONII LETNICH W KLUBIE ChSM „POKOLENIE”

Rozdział I

Kwalifikacja uczestników półkolonii w Klubie ChSM „POKOLENIE”

  1. Organizatorem półkolonii w Klubie ChSM „Pokolenie” jest Chorzowska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Półkolonie odbywają się podczas wakacji letnich – w ramach  3 turnusów, z których każdy trwa 2 tygodnie.
  2. Ogłoszenia o naborze na półkolonie publikowane jest na stronie internetowej Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz na fanpage’u Klub Pokolenie ChSM na portalu społecznościowym Facebook.
  3. Uczestnikami zajęć mogą być dzieci (6-13 lat), zgłoszone przez członków Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej stale z nimi zamieszkujące. Pierwszeństwo  w kwalifikacji na półkolonie mają dzieci do lat 10 oraz dzieci, które nie brały udziału w poprzedniej edycji półkolonii.
  4. Zgłoszenia na półkolonie należy dokonywać w ogłoszonym na stronie www.chsm.com.pl, „Wiadomościach Spółdzielczych” oraz siedzibie Klubu ChSM „Pokolenie” terminie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego w serwisie E-BOK (Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta) lub osobiście w Klubie ChSM „Pokolenie” zaznaczając jeden z podanych turnusów, o którym mowa w pkt.1   - wzór zgłoszenia stanowi załącznik nr 1 do regulaminu.
  5. Ilość miejsc w półkoloniach jest ograniczona. Maksymalna ilość uczestników na danym turnusie wynosi 30 osób. Liczba miejsc zależna jest od aktualnych wytycznych Ministerstwa Zdrowia i kuratorium oświaty. 
  6. O zakwalifikowaniu uczestnika na półkolonie decyduje kierownik Klubu „Pokolenie”, po przeprowadzeniu weryfikacji zgłoszenia zgodnie z pkt. 3. 
  7. W przypadku większej ilości chętnych niż miejsc na danym turnusie organizator dokona losowania miejsc przez Komisję składającą się z Kierownika Klubu „Pokolenie” oraz Kierownika Działu Organizacji i Kadr.
  8. Osoby, które nie zostały wylosowane zostają umieszczone na liście rezerwowej.   W przypadku pojawienia się wolnego miejsca na danym turnusie osoby wpisane na listę rezerwową mają pierwszeństwo w naborze.
  9. O zakwalifikowaniu uczestnika na dany turnus Członek Spółdzielni zostaje powiadomiony drogą telefoniczną lub za pośrednictwem adresu mailowego podanego  w zgłoszeniu. 
  10. Członek Spółdzielni zakwalifikowanego uczestnika otrzymuje na wskazany   w zgłoszeniu adres mailowy kartę kwalifikacyjną do  wypełnienia  lub odbiera ją osobiście od Kierownika Klubu ChSM „Pokolenie”(wzór karty kwalifikacyjnej stanowi załącznik nr 2 do regulaminu).
  11. Członek Spółdzielni zgłaszający dziecko do udziału w półkoloniach, po wpisaniu dziecka na wstępną listę kwalifikacyjną zobowiązany jest wnieść  opłatę  w wysokości ustalonej decyzją Zarządu na konto: 09 1020 2368 0000 2002 0022 8445, najpóźniej  7 dni po otrzymaniu od kierownika Klubu „Pokolenie” do wypełnienia druku karty kwalifikacyjnej, o której mowa w pkt. 10 niniejszego rozdziału.
  12. Warunkiem koniecznym uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie karty kwalifikacyjnej uczestnika półkolonii oraz dostarczenie jej do Klubu ChSM „Pokolenie” w nieprzekraczalnym terminie do 7 dni po otrzymaniu od kierownika Klubu ,Pokolenie” druku karty kwalifikacyjnej do wypełnienia. Do wypełnionej karty kwalifikacyjnej należy dołączyć potwierdzenie przelewu.
  13. W przypadku dostarczenia karty kwalifikacyjnej z brakami rodzic/opiekun prawny zostanie wezwany do jej uzupełnienia telefonicznie na numer telefonu podany  w zgłoszeniu i zobowiązany do ich uzupełnienia w terminie 2 dni roboczych. Po upływie terminu braki w dokumentacji powodują nie zakwalifikowanie dziecka na półkolonie. Pracownik Klubu sporządza adnotację na karcie zgłoszeniowej   i powiadamia o wolnym miejscu osobę z listy rezerwowej.
  14. W karcie kwalifikacyjnej Członek Spółdzielni zgłaszający dziecko ma obowiązek wpisać wyczerpujące informacje o stanie zdrowia, zachowaniu oraz specjalnych potrzebach uczestnika. Jeżeli dziecko choruje na chorobę przewlekłą, rodzic/prawny opiekun ma obowiązek poinformować organizatora o tym fakcie, na etapie zgłaszania udziału w wypoczynku, w karcie kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku.  

Rozdział II

Przebieg i organizacja zajęć

 

  1. Uczestnicy półkolonii przebywają pod opieką wychowawców od godz. 6:45 do  godz. 16:00. Osoby, które przyprowadzają dziecko do obiektu oświadczają, że dziecko jest zdrowe, nie ma objawów infekcji lub choroby zakaźnej.
  2. Uczestnicy powinni być przyprowadzani i odbierani z Klubu ChSM „Pokolenie” punktualnie, wyłącznie przez osoby wskazane w karcie kwalifikacyjnej.
  3. Rodzice/opiekunowie prawni są odpowiedzialni za zapewnienie opieki uczestnikowi półkolonii w drodze na zajęcia i po ich zakończeniu.
  4. Rodzice przyprowadzają dziecko na półkolonie, ale nie wchodzą do obiektu. Dziecko jest odbierane przez wychowawcę w przestrzeni wspólnej Klubu ChSM „Pokolenie”   z zachowaniem zasady - jeden rodzic/opiekun prawny z dzieckiem. 
  5. W przypadku zgody na samodzielny powrót uczestnika do domu rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do złożenia odpowiedniego oświadczenia w tym zakresie znajdującego się w karcie kwalifikacyjnej. 
  6. Uczestnicy półkolonii mają prawo do:
      a) wypoczynku zgodnego z programem półkolonii,
      b) uczestniczenia we wszystkich zajęciach, wycieczkach i imprezach organizowanych podczas turnusu;
      c) trzech posiłków dziennie składających się z I śniadania, II śniadania i obiadu jednodaniowego - zapewnianych przez firmę cateringową.
      d) korzystania ze wszystkich urządzeń i sprzętów niezbędnych do realizacji programu półkolonii;
  7. Uczestnicy mają obowiązek:
      a) podporządkować się poleceniom wychowawcy i kierownika półkolonii;
      b) przestrzegać ramowego harmonogramu dnia;
      c) brać udział w realizacji programu półkolonii;
      d) zachować higienę osobistą, schludny wygląd i czystość;
      e) odnosić się z szacunkiem do kolegów, wychowawcy i samego siebie;
      f) szanować mienie i pomoce dydaktyczne Klubu ChSM „Pokolenie”;
      g) kulturalnie zachowywać się podczas posiłków;
      h) przestrzegać zasad poruszania się po drogach;
      i) przestrzegania powszechnie stosowanych zasad obowiązujących w miejscach publicznych;
      j) posiadać obuwie zmienne.
  8. Podczas zajęć uczestników obowiązuje zakaz:
      a) oddalania się od grupy oraz poza teren półkolonii bez zgody wychowawcy;
      b) naruszania zasad przyjętych powszechnie norm zachowania wobec wychowawców  i innych uczestników.
  9. Organizatorzy mają prawo do skreślenia uczestnika z listy uczestników, bez zwrotu należności za niewykorzystaną część turnusu, w przypadku rażącego łamania zasad uczestnictwa w zajęciach, w szczególności w sytuacji obowiązków określonych w pkt. 7-8.
  10. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w półkoloniach wniesiona opłata za udział  w turnusie półkolonijnym nie podlega zwrotowi, z wyjątkiem sytuacji, gdy nieobecność dziecka będzie zgłoszona najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem turnusu.  W szczególnych sytuacjach wynikających z przyczyn niezależnych (np. choroby dziecka) opłata może zostać zwrócona na wniosek rodzica/opiekuna prawnego dziecka.
  11. Organizator nie bierze odpowiedzialności za szkody związane z utratą lub zniszczeniem wartościowych przedmiotów przyniesionych przez uczestników na zajęcia. Za szkody powstałe z winy uczestników podczas trwania zajęć odpowiedzialność materialną ponoszą ich rodzice/opiekunowie prawni.
  12. W przypadku nadużywania urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych itp.) przez uczestników, wychowawca ma prawo zabezpieczyć urządzenie na czas trwania zajęć i zwrotu urządzenia po zakończeniu zajęć.
  13. Rodzice uczestników półkolonii udostępniają kierownikowi wypoczynku numer telefonu lub inny kontakt zapewniający szybką komunikację oraz zobowiązują się do niezwłocznego odbioru dziecka z wypoczynku w przypadku wystąpienia u ich dziecka niepokojących objawów choroby (podwyższona temperatura, kaszel, katar, duszności, biegunka, wymioty lub wysypka).
  14. Organizator w razie wystąpienia objawów jakiejkolwiek choroby umożliwia natychmiastowe odizolowanie uczestnika półkolonii i powiadamia rodziców.

Regulamin został przyjęty uchwalą nr 92/2024 Zarządu Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z dnia 18 kwietnia 2024r., z mocą obowiązującą od dnia podjęcia uchwały.