1962 - 15 października: po raz pierwszy zamiast zgromadzenia wszystkich członków ChMSM odbywa się zebranie przedstawicieli
15 października 1962 roku po raz pierwszy w dziejach spółdzielni obradowało nie zgromadzenie członków, ale przedstawicieli.Pierwsze walne zgromadzenie zapisało się w historii ChSM nie tylko faktem, że było pierwsze, ale i powziętymi uchwałami. Jedną z nich ustalono regulamin w sprawie drobnych napraw. Według jego postanowień, kosztami drobnych napraw mieli być od tej pory obciążeni spółdzielcy. Jeden z dyskutantów tak popierał projekt regulaminu: "są lokatorzy, którzy już od szeregu lat przeprowadzają różne naprawy we własnym zakresie, a są i tacy, którzy wykorzystują Spółdzielnię do ostatnich granic i którym się wszelkie drobne remonty przeprowadza". Sprawa budziła pewne wątpliwości, bo "regulamin mówi o drobnych naprawach podłóg, a przecież wszystkim wiadomo, że drzewo podłogowe jest reglamentowane". Nowy prezes Zarządu ChMSM, Tadeusz Kaczorowski (powołano go 15 maja 1962 r.) wyjaśnił, że roboty będzie wykonywać ekipa remontowa Spółdzielni, a lokatorzy zostaną obciążeni kosztami.
Zgromadzenie rozwiązało również problem wkładów mieszkaniowych dla budownictwa przedwojennego. Zasada, że na mieszkanie w budynku sprzed 1939 roku nie trzeba było wnosić wkładu budowlanego, powodowała uzasadniony "pęd na stare mieszkania". Postanowiono więc, że Zarząd Spółdzielni ustali dla starego budownictwa wkład w wysokości 100 zł za m2. Wkład mieli wnosić tylko wprowadzający się do opuszczonych mieszkań. Przy okazji unormowano kwestię wkładów przedwojennych, rewaloryzując ich wartość. Oryginalną propozycję zgłoszono w "wolnych wnioskach", a mianowicie, żeby koszty utrzymania każdego budynku ponosili jego lokatorzy. Projektodawca uzasadniał, że "na własnym rozrachunku będą więcej dbać o wspólne dobro". Propozycja została jednak większością głosów, odrzucona: "Byłoby to wysoce nielogiczne, gdyż członkowie z osiedla ul. Działkowej są w tym dobrym położeniu, że zamieszkują w nowych budynkach, a co mają robić członkowie, którzy zamieszkują w starych budynkach, np. przy ul. Kordeckiego, które wymagają tak poważnego remontu" - argumentował jeden z przeciwników projektu. Zgroma- dzenie podjęło też uchwałę dotyczącą wynagrodzeń za pracę w organach samorządu spółdzielczego. Za co najmniej dwugodzinne posiedzenie wypłacano po 36 złotych. Zgodnie z postanowieniami nowego statutu przeprowadzono również wybory uzupełniające do Rady Spółdzielni, której skład zwiększony został do 15 osób. Weszli do niej Gerard Mandrela, Alojzy Gruszka i Helena Rzeźniczek.
Na pierwszym Zebraniu Przedstawicieli nie było zapewne fotografa. Dysponujemy natomiast fotografiami z kolejnego Walnego Zgromadzenia w dniu 29 kwietnia 1963 r. Powyżej Feliks Baron odczytuje protokół z Walnego Zgromadzenia odbytego 15 października 1962 r.
Sprawozdanie Rady Nadzorczej przedstawia jej przewodniczący Eugeniusz Dzieżok
Sprawozdanie Zarządu przedstawia prezes Spółdzielni Tadeusz Kaczorowski
Główna księgowa Barbara Starzewska składa sprawozdanie finansowe